سلامتی

آیا شکلات به سلامت قلب کمک میکند؟ | بیماری

: شکلات به سلامت قلب کمک میکنه؟

: حفظ سلامت قلب کار آسونی نیس اما باید رعایت قوانین و مواردی میشه به اون کمک کرد.یکی از خوردنیایی که گفته میشد واسه قلب خوبه شکلاته که همیشه محققان و محققان بر سر این موضوع بحث کردن.براساس جدیدترین تحقیقات،خطر گرفتار شدن به سکته و بیماریهای قلبی با خوردن شکلات تلخ یا شیری کم میشه.

محققان بریتانیایی فهمیدن میانسالان یا سالمندانی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنن، قلب سالم تری دارن.

افراد حاضر در این تحقیق از شکلات شیری که در واقع به دلیل وجود شکر بیشتر و چربی نسبت به شکلات تلخ ناسالم تره استفاده کردن.

تیم تحقیقاتی یافته هاش رو براساس بررسیای انجام شده روی ۲۱ هزار فرد به دست آورده که در مطالعه ای شرکت داشتن هدفش بررسی تاثیر رژیم مربوطه در دراز مدت روی ۲۵ هزار مرد و زن انگلیسی بوده. این افراد ۱۲ سال تحت مراقبت بودن که دراین مدت ۱۴ درصد از اونا دچار بیماریای قلبی یا سکته شدن.

از این رو تحقیقات مشخص کردن آدمایی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنن ۱۴ درصد کمتر در خطر بیماریای قلبی و ۲۳ درصد کمتر در برابر سکته قلبی نسبت به کسائی که اصلا مصرف نمی کنن قرار دارن.

پس از انجام تحقیق مربوطه، محققان واسه قوت بخشیدن به یافته های، یافته ها و داده های ۹ بررسی دیگه رو در همین زمینه با هم ترکیب کردن. در نتیجه، نمونه آماری به ۱۵۸ هزار فرد زیاد شد و به دنبال اون یافته ها سندیت بیشتری پیدا کردن.

یافته های جدید نشون می دادن آدمایی که روزانه ۱۰۰ گرم شکلات مصرف می کنن تا ۲۹ درصد کمتر به بیماریای قلبی و ۲۱ درصد به سکته قلبی و ۴۵ درصد کمتر دچار مرگ در اثر مریضی یا سکته قلبی می شن. البته باید به این نکته توجه کرد که مطالعه مربوطه تنها روی میانسالان و سالمندان انجام شده و تاثیر شکلات روی جوانان، نوجوانان یا کودکان بررسی نشده.

یافته ها نشون دادن که شکلات به طور کل واسه قلب خوبه، اما هنوز نمی دونیم که چی در شکلات باعث می شه که اینجور خاصیت و تاثیری داشته باشه.

بیشتر تحقیقاتی که قبل از این در این مورد انجام شده بود، فقط از خواص شکلات تلخ صحبت کرده بودن، ولی تحقیقات جدید نشون میدن هر نوع از شکلات می تونه واسه قلب به درد بخور باشه.

ولی پزشکان این مطالعه بارها بر این که نباید این رابطه رو به شکل یه رابطه دلیل و معلولی دید تاکید داشتن. افراد نباید تنها روی تاثیر مثبت شکلات روی قلب واسه داشتن قلب سالم تر اکتفا کنن.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *