سلامتی

آیا شکلات به تسکین درد عادت ماهانه کمک می کند؟ | تغذیه سالم

دردهای عادت ماهانه یکی از مشکلات هر ماه بانوانه. همراه ما باشین تا با تسکینی طبیعی اشنا شید.

شکلات به آرامش درد عادت ماهانه کمک می کنه؟

بیشتر می گن که خوردن شکلات می تونه دردهای دوره ای عادتای ماهانه دختران و بانوان رو کم کنه. دلیل این آرامش درد رو ترشح اندورفین، هورمون شادی در بدن آدم در اثر خوردن شکلات می دونن. این هورمون باعث می شه که ارسال درد در عصبامون شدیدا کنه شه و شما درد کمتری حس کنین. همراه بنیتا باشین تا واقعیتای بیشتری در این مورد بدونین.

Credit: Getty

یه شکلات سازی سوئیسی تازگیا اعلام کرده که شکلاتایی ساخته که مخصوص کاهش درد در روزای عادت ماهانه س. شکلاتی که می تونه تحمل شما از درد و یعنی درد رو در شما کم کنه. نام این شکلات خاص Frauenmond که به معنی ماه زنونه (women’s moon)، ترکیبی از ۱۷ نوع گیاه کوهستانی سوئیسه که همه اونا در طب سنتی واسه آرامش درد استفاده می شن. براساس گزارشای خبرگزاریای محلی، شکلاتای دست ساز با همکاری کارخانه لورزن که یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان شکلات در سوئیسه تولید می شه.

مارک ویدمر (Marc Widmer) از تولیدکنندگان این شکلاته. اون میگه: این شکلاتا نباید با دارو و مسکنای شیمیایی اشتباه گرفته شه. به گفته اون بعد از خوردن شکلات در حدود ۲۰ دقیقه لازمه که این گیاهان قدیمی کوهستانی سوئیسی اثر کنه و درد شما کاهش پیدا کنه.

اگه شما هنوز به این شکلاتا دسترسی ندارین، دوستان دکتر و طبیب همیشه واسه کاهش درد دوران عادت ماهانه، آسپرین و ایبوپروفن رو پیشنهاد می کنن. این در حالیه که اگه شما از مشکلات معده، کلیه، کبد یا آسم رنج می برید، مصرف هردو اونا باید بااحتیاط بیشتری انجام شه. آسپرین نباید واسه دختران زیر ۱۶ سال تجویز شه.

ورزشای ساده، حموم دوش آب گرم و ولرم، هم اینکه ماساژ آروم به دور شکم و معده می تونه یکی از درمانای اساسی دردهای عادت ماهانه باشه.

 

    مقالات در رابطه

  • ۷ روش علمی واسه خلاص شدن از شر دردها و امراض شایع بدون نیاز به دارو

  • فرق درد حمله قلبی و سوزش سر دل در چیه؟ [قسمت اول]

  • دلیل سردردهای تکراری چیه؟

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *