سلامتی

آیا شما ۵۰٪ بیشتر ازآنچه فکر می کنید می خورید؟ | تغذیه سالم

شما ۵۰٪ بیشتر ازآنچه فکر می کنین می خورید؟

اگه تا الان از یه اپلیکیشن برنامه غذایی استفاده می کردین و یا همیشه مراقب کالری مصرفی خودتون بودین، میدونید که چقدر راحت میشه در مورد دوناتا و کوکتلایی که یواشکی خوردین دروغ بگید. با بنیتا همراه باشین.

خوب، شما تنها نیستین، انگار خیلی از آدما در حال رد کالریای مصرفیشان هستن. طبق مطالعه ای که روی انگلیسیا انجام شد، مردم بیشتر از ۵۰% کالری موردنیازشان رو می خورن. به گزارش بی بی سی، سیاست گذاران در تلاش ان که از این چاقی بیشتر از اندازه جلوگیری کنن. 

بررسیا نشون میده که بزرگ سالان به صورت میانگین حدود ۲۰۰۰ کالری مصرف می کنن، اما تحقیقات نوین به وسیله گروه درک و شناختای رفتاری (BIT) نشون میدن که این مقدار می تونه به ۳۰۰۰ کالری هم نزدیک شه.

محققان می خواستن بفهمن که به چه دلیل چاقی بیشتر از اندازه در انگلستان رو به زیاد شدنه، باوجوداینکه آمار رسمی نشون میده که مصرف کالری در ده های گذشته کم شده.

اونا گفتن مردم کمتر ازآنچه می خورن رو گزارش میدن. دلایل زیادی واسه این کار هست: پیگیری و گزارش تنقلات و غذا در خارج از خونه سخته، مردمی که میخوان وزن کم کنن میل به دروغ گفتن دارن، و تعداد کمی از مردم در این نظرسنجی شرکت کردن.

بی بی سی گزارش داد که باید روش جمع آوری داده های کالریای مصرفی رو تغییر بدن. 

محققان نتیجه گرفتن که سیاست گذاران باید واسه کاهش چاقی تلاش کنن و اونا رو به کاهش مصرف کالری تشویق کنن و روی گسترش ورزش تمرکز کنن.

«فعالیت بدنی واسه سلامتی و قلب خوبه، اما کاهش کالری روش هدف دار مؤثرتری واسه مقابله با چاقی است».

با در نظر گرفتن آمار و ارقام از مرکز بهداشت و اطلاعات مراقبتای اجتماعی در سال ۲۰۱۴، ۵۸درصد از زنان و ۶۵ درصد از مردان در انگلستان دچار اضافه وزن یا چاق بودن.

انگلستان به خاطر اندازه چاقی خود به عنوان "مردم چاق اروپا" شناخته شده که در ۳۰ سال گذشته بیشتر از سه برابر شدن. شاید زمان اون رسیده که صنعت مواد غذایی مسئولیت بیشتری رو متقبل شه.

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *