سلامتی

آیا شما هم رژیم یو یو می گیرید؟ | چاقی

اگه کاهش وزن یکی از مشغله های فکری دائم شما باشه، اون وقت احتمال اینکه تا بحال عبارت «رژیم یو یو» به گوشتون خورده باشه زیاده. رژیم یو یو وقتی اتفاق می افته که شما مقدار زیادی وزن کم کرده باشین، اما در آخر دوباره وزن از دست رفته سر جاش برگرده! به دلیل الگوی تکراری کاهش و زیاد شدن وزن در این روند، به اون «چرخه وزن» هم می گن. ادامه این مطلب رو بخونین تا از جزئیات این نوع کاهش وزن بیشتر بدونین.

دلایل مخفی رژیم یو یو

اگه می خواین از مشکل شایع رژیم یو یو جلوگیری کنین، مهمه که اول بدونین دلیل بوجود اومدن این روند چیه. اثرات یو یو معمولاً به وسیله رژیمای غذایی کاهش وزنی که در اون وعده های غذایی کمی دارین، بی غذایی می کشید و یا آنایی که مصرف کالری روزانه ی شما رو شدیدا کاهش میدن نمایان می شه. وقتی که شما بدنتون رو از انرژی مورد نیازش محروم کنین، با کم شدن سرعت متابولیسمتان خودشو با تغییرات اتفاق افتاده وفق میده.

متابولیسم فرایندیه که بدن شما مواد غذایی که مصرف می کنین رو می سوزونه تا انرژی تولید کنه. متابولیسم شما ممکنه دیگه به حالت عادی خود برنگرده، حتی وقتی که دیگه به روش زندگی عادی خود برگشته اید! متابولیسم کندتر، به معنی اضافه وزن بیشتره. در بعضی موارد نه فقط باعث می شه تا دوباره وزنی که در طول رژیم غذایی از دست دادین رو بدست بیارین، حتی ممکنه بیشتر از قبل چاق شید!

منبع : fitnessmagazine.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *