سلامتی

آیا شما هم به نوشیدن قهوه اعتیاد دارید ؟ | بیماری

: شمام به نوشیدن قهوه اعتیاد دارین ؟

تندرستی و تغذیه, دانستنیها, دانستنیهای پزشکی

ارسال دیدگاه
۷,۰۷۰ بازدید

: شمام به نوشیدن قهوه اعتیاد دارین ؟

خیلی از محققان می گن که اعتیاد به قهوه مشکل بسیار مهمی نیس. اگه به مدت یکسال هر روز ازش استفاده کنین و بعد از نوشیدن اون دست وردارین، دچار سردرد میشین ولی این سردرد موقتیه.

قهوه های بدون کافئین:

در جهان، این نوشیدنی محبوب در بسته بندیای جور واجور و با طعمای جور واجور به بازار عرضه می شه و صنعت قهوه سازی جزء صنایع بزرگ دنیا حساب می شه. حال سوال اینه که قهوه هایی که به نام Decaf (بدون کافئین) در بازار معروف ان واقعا بدون کافئین هستن؟ جواب اینه که نه به طور کامل.

هر فنجون قهوه چقدر کافئین داره؟

هر فنجون متوسط قهوه ۱۳۰ میلی گرم کافئین داره و این در حالیه که یه فنجون متوسط از نوع بدون کافئین اون، حدود ۵ میلی گرم کافئین دارن، که این مقدار کافئین به اندازه کافئین موجود تو یه فنجون شکلات داغ و یا نصف بسته شکلات تخته ایه. در مقایسه با اون باید گفت که یه قوطی نوشابه تک نفره حدود ۳۵-۴۵ میلی گرم کافئین داره.

حال ممکنه این سوال واسه شما پیش میاد که با توجه به مواردی که ذکر شد میتونم مثل قبل قهوه بخورم یا خیر؟

جواب اینه که این موضوع بستگی به شرایط بدن شما داره. مثلا اگه به پوکی استخون گرفتار هستین نیاز به مقدار زیادی کلسیم دارین و نوشیدنیای کافئین دار مانع از جذب کامل کلسیم می شه. هم اینکه در طب سنتی می گن که اگه یه مشکل خلط سودا دچار شدین نباید این نوشیدنی رو استفاده کنین. در دوران بارداری هم مصرف زیاد نوشیدنیای کافئین دار پیشنهاد نمی شه. حال اینکه اگه مشکل سردرد موقتی دارین، کافئین موجود در این نوشیدنی ممکنه شما رو آرامش دهد.

در آخر اینکه مصرف روزانه قهوه درسته؟ در جواب باید گفت اگه شما مشکل یا مریضی خاصی که مربوط به مصرف کافئین باشه ندارین، می تونین روزانه ۲-۳ فنجون کوچیک بخورین. بعضی از تحقیقات نشون داده که کسائی که قهوه می خورن در برابر بیماریایی مثل دیابت، فراموشی، پارکینسون، نقرس و چیزای دیگه ای به جز اینا بیشتر مراقبت می شن.

منبع

WebMD

ترجمه و جمع آوری

دکتر سارا بخشائی

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *